Bezpieczne przejazdy Taxi w Zakopanem tylko z Zone – Taxi Zone

Komunikacja zastępcza? Paraliż dezinformacyjny.

utworzone przez | paź 4, 2022 | Wydarzenia | 0 komentarzy

W piątek mieliśmy przyjemność zrealizować transfer z Zakopanego do Krakowa na dworzec PKP.

W tym momencie na odcinku Nowy Targ – Zakopane trwają prace modernizacyjne torów i infrastruktury kolejowej. Wprowadzona została na tym odcinku komunikacja zastępcza, która odjeżdża z ulicy Tadeusza Kościuszki 25 (stary dworzec autobusowy przy sklepie Leclerc). Dezinformacja pasażerów, którą wprowadzają kierowcy autobusów zastępczych, kursujących na trasie powoduje wiele zamieszania dla podróżnych.

Kierowca realizujący przejazd z Krakow do Zakopanego, który zakończył podróż niepoprawnie, w okolicy dworca tymczasowego w Zakopanem, poinformował 3 starsze kobiety, że za 4 dni odjadą z tego samego miejsca (co było oczywiście niezgodne z prawdą). Jako miejsce zbiórki pokazał sklep Lidl znajdujący się w górnej części owego dworca. Kobiety w dniu podróży powrotnej zamówiły w naszej firmie przejazd taxi Zakopane i pojechały w miejsce, które zostało im przekazane przez kierowcę linii zastępczej. Nasz kierowca poinformował Panie, że komunikacja zastępcza odjeżdża spod starego dworca autobusowego, który jest zlokalizowany przy stacji końcowej PKP, lecz klientki taxi zakopane troszkę uparcie nalegały na przejazd taksówką do sklepu Lidl.

Jak skończyła się sytuacja?

Około godziny 12:14 dyspozytor taksówek w Zakopanem odebrał telefon. Dzwoniły Panie, które od przeszło godziny czekały na przyjazd kierowcy komunikacji zastępczej lecz się nie pojawił. Zapytały czy mogą zamówić przejazd na trasie Zakopane – Kraków PKP lecz zaznaczyły, że chciały by zdążyć na pociąg, który odjeżdża o godzinie 14:28 i jest relacji Kraków Główny – Gdynia. Dyspozytor taxi zakopane poinformował klientki iż czasu jest niewiele i natychmiast wysyła taksówkę pod wskazany adres. Kierowca Taxi Zone Zakopane był na miejscu po kilku minutach a przejazd taksówką zaczął się około godziny 12:30. Czasu było naprawdę niewiele bo mniej niż 2 godziny a do pokonania było jeszcze centrum miasta w Zakopanem oraz Krakowie. Na szczęście na trasie nie było korków i klientki były na czas! Panie były na dworcu o godzinie 14:10 i zdążyły na pociąg.

Chcemy poinformować jeszcze raz, że każdy autobus komunikacji zastępczej odjeżdża z ulicy Tadeusza Kościuszki 25 (taka informacja znajduje się też na komunikatach w portalu pasażera PKP).

W wielu sytuacjach kierowca taxi w Zakopanem ma bieżące informacje na temat ruchu turystycznego oraz komunikacyjnego w mieście. Dlatego warto zapytać kierowcę taxi i sprawdzać informacje uzyskane z innych (niekoniecznie trafnych) źródeł. Nasi kierowcy są szkoleni oraz informowani na bieżąco o nowościach w mieście aby móc podzielić się wiedzą z Państwem, w momencie korzystania z usługi przejazdu taxi Zakopane

Apelujemy do kierowców komunikacji zastępczej aby nie wprowadzali turystów przyjeżdżających do Zakopanego w błąd. Gdy nie macie wiedzy, informacji na dany temat (co jest bardzo dziwne!) lepiej powiedzieć, że się nie wie, niż narażać ludzi na dodatkowe koszty związane z pobytem w Zakopanem